Blog

Jak rozmawiać z dziećmi o rozwodzie?

Pokolenie moich rodziców mówiło: „Dzieci i ryby głosu nie mają”. W związku z tym wiele spraw było przemilczanych, niby w trosce o moje samopoczucie, a jednak zawsze wiedziałam, że coś jest „nie halo”. Paradoksalnie wcale nie czułam się w takiej sytuacji bezpiecznie, wręcz przeciwnie. Niepewność, niedopowiedzenie budziło we mnie strach dotyczący tego co nieznane, niewypowiedziane.

Rozwód i pieniądze - Jak zadbać o Siebie i dzieci?

Tak jak pisałam w moim ostatnim wpisie - rozwód to dramat pociągający za sobą szereg zmian  emocjonalnych, majątkowych i rodzinnych.

Dziś chciałabym się skupić na sferze ekonomicznej, o której będąc w kryzysie nie zawsze myślimy i się odpowiednio zabezpieczamy.

Jak się przygotować do rozwodu, aby się nie wypalić na starcie?

Powiedzmy sobie szczerze - rozpad małżeństwa to dramat, pociągający za sobą szereg zmian  emocjonalnych, majątkowych i rodzinnych. Jest to również proces rozciągnięty w czasie, stąd mocno nadwyręża nasze zasoby fizyczne i psychiczne, gdyż najczęściej wywołuje w nas długotrwały stres.

Co postanowiłam zmienić i jak się do tego mają moje plany na 2020 rok.

Dzień dobry, a może dobry wieczór? Czas między świętami, a Nowym Rokiem zlewa mi się w jedno tak brutalnie, że ani zauważyłam, a minął pierwszy tydzień mojego długo wyczekiwanego urlopu. Jednak zamiast dalej oddawać się lenistwu siedzę przy laptopie i przygotowuję dla Ciebie ten wpis.